Konkurencinga mokesčių sistema ir vienas iš mažiausių pelno mokesčių tarifų pasaulyje kuria patrauklią verslo aplinką investuotojams Singapūre ir dėl to jis tampa viena iš geriausių Azijos šalių įmonėms plėtoti savo verslą.

Singapūre yra taikomi šie pagrindiniai mokesčiai:

Pelno mokestis 17 %
Kapitalo prieaugio mokestis netaikoma
Mokesčiai prie šaltinio
    Dividendai netaikoma
    Palūkanos 15 %
    Honorarai nuo patentų, praktinės patirties (Know – How) ir kt. 10 %
    Filialo perlaidos netaikoma
Individualus mokesčio tarifas 0 iki 20 %
Pridėtinės vertės mokestis (PVM) 7 %

Pajamų mokestis

Pajamos, kurios yra sukauptos Singapūre arba gautos iš Singapūro ar į Singapūrą iš užsienio, yra apmokestinamos. Perlaidoms iš užsienio kilmės dividendų, užsienio kilmės filialų pelno ir užsienio kilmės pajamų už paslaugas į Singapūrą pelno mokestis yra netaikomas, jeigu laikomasi nustatytų sąlygų. Perlaidoms nuo visų užsienio šaltinio pajamų yra netaikomas individualus mokesčio tarifas.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM)

PVM yra vartojimo mokestis, taikomas prekių importui, taip pat beveik visoms prekėms ir paslaugoms Singapūre. Išimtys taikomos gyvenamųjų patalpų pardavimui ir nuomai bei daugeliui finansinių paslaugų. Prekių eksportui ir tarptautinėms paslaugoms taikomas nulinis PVM mokesčio tarifas.

Daugiau informacijos apie mokesčius Singapūre (anglų kalba) rasite apsilankę Singapūro vidaus mokesčių tarnybos (IRAS) interneto puslapyje.

Informacijos šaltinis:
Singapūro ekonominės plėtros departamentas